Мова

Ґендер та мистецька практика: Павло Пушкар

У Черкаському обласному художньому музеї в межах Міжнародної акції «Ніч у музеї» – 2018 у травні відбулося інтерактивне дійство «Чоловік ХХІ ст.» (Центр гендерних досліджень і комунікацій ЧНУ ім. Б. Хмельницького).

Читати

Ґендер та мистецька практика: Ольга Отнякіна-Бердник

Серед творів малої функціональної скульптурної пластики у фондах Черкаського художнього музею особливе місце займає колекція керамічних скульптур авторства Ольги Отнякіної-Бердник, яка налічує двадцять дев'ять зразків.

Читати

​Де в Україні отримати допомогу постраждалим від домашнього насильства

Ми зібрали в одному матеріалі найважливішу інформацію про те, де, коли і в який спосіб можна отримати допомогу та підтримку для протидії випадкам домашнього насильства під час карантину.

Читати

​Сайт проти сексизму від Ради Європи запрацював українською

Офіс Ради Європи в Україні переклав українською версію сайту проти сексизму – «Сексизм: Помітити. Назвати. Припинити». На сайті розповідають: що таке сексизм, як він проявляється у різних сферах, показують його вплив в інших країнах, а також наводять приклади сексизму.

Читати

Що спільного у країн, які успішно протидіють коронавірусу?

Нещодавно у Forbes вийшов матеріал про приклади справжнього лідерства в умовах пандемії коронавірусу та за часів світової кризи. Український Жіночий Конгрес пропонує переказ статті.

Читати

Ґендер та мистецька практика: Ганна Синьоок

Клименко (Синьоок) Ганна Андріївна народилася у с. Свидівок Черкаського району Черкаської області. Середню освіту здобула в Першій міській гімназії м. Черкаси.

Читати

“Піксельна” Мона Ліза: нова медіа-онтологія чи виклик цифровізації?

До вашої уваги фрагмент із книги Оксани Пушонкової “Архаїзація візуальності в естетичних практиках”.

Читати

Сімона де Бовуар про кохання, ревнощі та шлюб

Кілька коротких роликів Сімони де Бовуар, в яких було обговорено кохання, ревнощі, жінку та шлюб, в інтерв'ю Вільфріда Лемейна Радіо Канади 1959 року.

Читати

Ґендер та мистецька практика. Провокаційне мистецтво: Роберт Мапплторп

Мистецтво ХХ ст. стає діалогічним і комунікативним у буквальному сенсі цього слова. Андеграунд 80-90-х вже демонструє саме як виникає діалог між актуальним мистецтвом з одного боку, телебаченням і пресою з іншого, та можновладцями – з третього.

Читати

​Олександра Дем’яненко провела тренінг на тему «Цікаві розмови про гендер»

Олександра Дем’яненко провела тренінг на тему «Цікаві розмови про гендер» для молоді. Метою заходу було з’ясувати сутність понять «гендер» та «стать», «гендерна роль», «гендерний стереотип».

Читати